Juhend

JUHEND 2007-2008

Turniiri ja mängude üldinfo

Kodumängu eelist omav võistkond peab tagama mängu korralduse vastavalt juhendile ning FIBA korvpallimäärustele. Meeskond peab omama ühevärvilisi nummerdatud (1-99) särke, kodumeeskonnal soovituslikult hele või valge võistlusvorm. Mängus osalevad meeskonnad peavad tagama mänguks vähemalt kaks mängukõlbulikku palli.
Turniiril toimuvate mängude algus ei tohi olla argipäeviti varem kui 18:00 ja mitte hiljem kui 21:00, nädalavahetustel mitte varem kui 12:00 ja mitte hiljem kui 20:00. Kokkuleppel vastasvõistkonnaga on lubatud teha erandeid etteantud ajalimiitide osas.

Põhiturniir
Põhiturniiril jaotatakse meeskonnad 4 alagruppi. Alagrupis kohtuvad võistkonnad ühel korral, võit annab tabelisse 2, kaotus 1 punkti. Alagruppide kolm paremat meeskonda moodustavad E vahegrupi ja alagrupiturniiril kohad 4-6 saavutanud võistkonnad moodustavad F vahegrupi ning alagrupiturniiril kohad 7-9 saavutanud võistkonnad moodustavad G vahegrupi. Põhiturniiri mängud lähevad vaheturniirile kaasa. Alagrupiturniiri algus on 08. oktoober ja lõpptähtaeg on 09. detsember.

Vahegrupp
Vahegrupis kohtuvad kõik meeskonnad samuti ühel korral (võit annab tabelisse 2, kaotus 1 punkti), mille põhjal selgub meeskondade paigutus play-off mängudeks. E vahegrupi meeskonnad saavad otse paigutuse play-offi vastavalt oma kohale E vahegrupis (1-12). F vahegrupi meeskonnad saavad samuti otse paigutuse play-offi vastavalt oma kohale F vahegrupis (13-24). Lisaks saavad G vahegrupi 8 paremat samuti koha play-off mängudele kohtadele vastavalt 25-32. Vahegrupi mängud algavad 17. detsember ja lõppevad 02. märts.

Play-off ja kohamängud
Play-offis kohtuvad meeskonnad 2 korda (kodus ja võõrsil) ning võitja selgub punktide summaarse liitmise teel. Teine kohtumine toimub kõrgemat paigutust omava meeskonna koduväljakul. Esimene kohtumine võib jääda viiki. Juhul, kui teise kohtumise järgselt on punktiseis viigis, mängitakse lisaaeg. Play-offi esimese ringi tähtaeg on 23. märts, teise ringi tähtaeg on 6. aprill, kolmanda ringi tähaeg on 20. aprill ja poolfinaalide tähtaeg on 4. mai.
Kaotajad 32 parema hulgas mängivad välja kõik kohad.  Toimub samuti play-off süsteemis üks kohtumine, kõrgemat play-offi paigutust omava meeskonna kodusaalis.
Finaalipäeva (finaal ning 3-koha kohtumine) korraldab oma kuludega Tallinna Kossuliiga.

Mängugraafik ja tulemuste kajastamine
Mängugraafikust kinnipidamine on kohustuslik. Mäng peab olema läbi viidud hiljemalt kalendris toodud päeval. Mängugraafikust hilisema kokkuleppe korral tuleb sellest eelnevalt teavitada Kossuliigat aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., arvestades asjaolu, et edasilükatud mäng ei tohi segada kummagi osapoole järgmiste voorude kohtumiste toimumisaegu. Sihilikult mängugraafikuga viivitav või graafikut eirav meeskond eemaldatakse turniirilt, võistkonna osalustasu tagastamisele ei kuulu.
Mängu protokoll tuleb edastada skanneeritult aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., faxile 6690933 või posti teel aadressile Spordi 6, 76607 Keila. Skanneeritud või faxitud mänguprotokoll tuleb saata hiljemalt 2 päeva jooksul peale mängu toimumist, posti teel hiljemalt 5 päeva jooksul.
NB! Tulemus kantakse turniiritabelisse peale mänguprotokolli saabumist. Mängijate statistika arvutatakse ja sisestatakse peale protokolli saatmist korraldajate poolt.

Mängijad
Võistkond omab õigust lisada oma meeskonda mängijaid kuni 30.11.2007, sealjuures ei tohi ühe võistkonna rivistuses olla registreeritud rohkem kui 20 mängijat. Registreeritud võistkondade koosseisud avaldatakse Kossuliiga koduleheküljel. Ühes mängus on lubatud kasutada maksimaalselt 12 mängijat.
Liigas osalemine on keelatud 2006/2007 ja 2007/2008 hooajal Meistriliigas osalenud ja osalevatel mängijatel. Piirangut rikkunud võistkond eemaldatakse turniirilt, võistkonna osalustasu tagastamisele ei kuulu.
Korraldajal on õigus mängus diskvalifitseeriva vea saanud mängija või füüsilise kakluse korraldanud mängija/võistkond turniirilt eemaldada. Mängijad ei tohi kanda esemeid, mis võivad vigastada või ohustada kaasmängijaid.

Kohtunikud
Mänguvoorus koduväljaku eelist omav võistkond kindlustab mängu läbiviimiseks väljaku, tasustab sekretariaadi ja ühe väljakukohtuniku. Teisena asetatud võistkond kindlustab ja tasustab teise väljakukohtuniku. Väljakukohtunikud peavad omama kehtivat EKLi kohtunikulitsentsi. Kohtuniku puudumisel on vastasvõistkonnal õigus mängust keelduda ja ilma kohtunikuta võistkonnale arvestatakse kaotus 0 : 20. Prioriteediks on kohtumise toimumine. Soovituslik on kasutada EKL poolt litsentsi omavaid lauakohtunike.

Väljak
Osalevatel meeskondadel peab olema võimalus pidada kodumänge Tallinnas, Harju maakonna piirides või Kohila valla territooriumil. Väljak peab olema normaalmõõtmetega, st otsajoonega paralleelselt peab olema võimalik sooritada 3-punkti viset. Elektroonilise tabloo ja 24-sekundi tabloo olemasolu on soovituslik. Kohustuslik on omada mängul vähemalt lauatablood.

Lisainfo
Tallinna Kossuliiga omab õigust muuta kehtivat turniirisüsteemi, kui turniiril osalev võistkond omab võlgnevusi korraldajate ees. Õigeaegselt tasumata turniiri osavõtumaks toob kaasa automaatse eemaldamise turniirilt. Vastavatest muudatustest teavitatakse kõiki kirjalikult, eesmärgina tagada põhiturniiri alagruppides võrdne võistkondade arv. Korraldajal on õigus eemaldada turniirilt kahte 0:20 skoori omav meeskond. Kossuliiga ei vastuta turniiril mängijate tervisliku seisundi ning vigastuste eest. Ametlik protest peab olema põhjendatud, kooskõlas käesoleva juhendi ja FIBA korvpallimäärustega ning tuleb esitada juhendis näidatud aadressile või e-posti teel See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. hiljemalt 3 tööpäeva jooksul protesti aluseks oleva juhtumi toimumisest. Ametliku protesti esitamiseks tuleb tasuda tagatissumma 1000 krooni. Protesti rahuldamata jätmise korral tagatissumma tagastamise ei kuulu.
Tallinna Kossuliiga korraldaja lahendab kõik juhendis määratlemata küsimused. Infopäringud ja täpsustused tuleb esitada kirjalikult aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.