Juhend 2016-2017

AND1 TALLINNA KOSSULIIGA 2016-2017

TURNIIRI JUHEND

 

Turniiri ja mängude üldinfo
Kodumängu eelist omav võistkond peab tagama mängu korralduse vastavalt turniiri üldjuhendile, käesolevale juhendile ning FIBA korvpallimäärustele. Meeskond peab omama ühevärvilisi nummerdatud (00-99) särke ning ühes toonis pükse, kodumeeskonnal soovituslikult hele või valge võistlusvorm. Kohustuslik on mängudes kasutada kogu hooaja vältel Spalding TF-1000 mängupalli. Turniiril toimuvate mängude algus ei tohi olla argipäeviti varem kui 17.45 ja mitte hiljem kui 21.15, nädalavahetustel mitte varem kui 12.00 ja mitte hiljem kui 20.00. Riiklikud pühad on mänguvabad. Kokkuleppel vastasvõistkonnaga on lubatud teha erandeid etteantud ajalimiitide osas.

 

BALLZY ELIITDIVISJON

Alagrupiturniir

Alagrupiturniiril kohtuvad kõik võistkonnad ühel korral, võit annab tabelisse 2 punkti, kaotus 1 punkti ning loobumiskaotus 0 punkti. Võrdsete punktide korral vaadatakse esmalt omavahelist mängu, kolme või enama võistkonna puhul omavaheliste mängude võitude ja kaotuste suhet, nende võrdsuse korral omavaheliste mängude korvide vahet. Alagrupi kuus paremat meeskonda moodustavad B vahegrupi, alagrupiturniiril kohad 7-12 saavutanud võistkonnad moodustavad C vahegrupi. Alagrupiturniiri mängud võetakse vaheturniirile kaasa. Alagrupiturniiril mängib iga võistkond kuni 11 kohtumist. Alagrupiturniiri algus on 10. oktoober ja lõpptähtaeg on 29.jaanuar.

Vahegrupp
B ja C vahegrupis osaleb kuni 6 võistkonda. Vahegrupis kohtuvad kõik meeskonnad samuti ühel korral (võit annab tabelisse 2 punkti, kaotus 1 punkti ning loobumiskaotus 0 punkti), mille põhjal selgub meeskondade paigutus play-off mängudeks. B vahegrupi meeskonnad saavad paigutuse play-offi mängudele vastavalt oma kohale vahegrupis (play-off kohad 1-6). C vahegrupist saavad play-off mängudele kohad 1-2 (C1 omab play-off paigutust nr 7, C2 omab play-off paigutus nr 8). Vahegrupis mängib iga võistkond kuni 5 kohtumist. Vahegrupi mängud algavad 06. veebruaril ja lõppevad 19. märtsil.
Play-off ja kohamängud

Play-off mängudele pääseb põhiturniiri 8 edukamat meeskonda. Play-offis kohtuvad meeskonnad 2 korda (kodus ja võõrsil) ning võitja selgub punktide summaarse liitmise teel. Teine kohtumine toimub kõrgemat paigutust omava meeskonna koduväljakul. Esimene või teine kohtumine võib jääda viiki. Juhul, kui teise kohtumise järgselt on punktiseis viigis, mängitakse lisaaeg. Play-offi esimese ringi ehk veerandfinaalide tähtaeg on 09. aprill ja poolfinaalide tähtaeg on 30. aprill.
Kaotajad mängivad välja kõik kohad. Toimub samuti play-off süsteemis üks kohtumine, kõrgemat play-offi paigutust omava meeskonna kodusaalis.
Play-offist välja jäänud võistkondadest moodustakse eraldi alagrupp, selgitamaks välja turniiri lõppkohad 9-12. Vahegrupi mänge kohamängude kaasa ei võeta.
Finaalipäev
Finaalipäeva (Ballzy eliitdivisjoni finaalkohtumine ning 3. koha kohtumine) korraldab oma kuludega AND1 Tallinna Kossuliiga.

 

SPALDING DIVISJON

Alagrupiturniir

Alagrupiturniiril jaotatakse meeskonnad kolme alagruppi. Alagrupis kohtuvad võistkonnad ühel korral, võit annab tabelisse 2 punkti, kaotus 1 punkti ning loobumiskaotus 0 punkti. Võrdsete punktide korral vaadatakse esmalt omavahelist mängu, kolme või enama võistkonna puhul omavaheliste mängude võitude ja kaotuste suhet, nende võrdsuse korral omavaheliste mängude korvide vahet.

Alagruppides A, B ja C sama koha saavutanud meeskonnad paigutatakse 1/32 play-offi mängude võitude ja kaotuste suhte alusel, nende võrdsuse korral saab kõrgema paigutuse paremat korvide vahet omav meeskond (Näide: A-alagrupi võitjameeskond kogub 13 võitu ja 0 kaotust, B-alagrupi võitjameeskond kogub 12 võitu ja 1 kaotuse ning C-alagrupi võitjameeskond kogub 11 võitu ja 2 kaotust. A-alagrupi võitja saab play-off paigutuse nr 1, B-alagrupi võitja play-off paigutuse nr 2 ja C-alagrupi võitja play-off paigutuse nr 3).

Alagrupiturniiril mängib iga võistkond kuni 13 kohtumist. Alagrupiturniiri algus on 10. oktoober ja lõpptähtaeg on 05. veebruar.

Play-off ja kohamängud

Play-off mängudele pääsevad 32 edukamat meeskonda. Play-offi igas ringis kohtuvad meeskonnad 2 korda (kodus ja võõrsil) ning võitja selgub punktide summaarse liitmise teel. Teine kohtumine toimub kõrgemat paigutust omava meeskonna koduväljakul ning esimene või teine kohtumine võib jääda viiki. Juhul, kui teise kohtumise järgselt on punktiseis viigis, mängitakse lisaaeg.
Play-offi esimese ringi tähtaeg on 26. veebruar, teise ringi tähtaeg on 19. märts, kolmanda ringi tähtaeg on 09.aprill ja poolfinaalide tähtaeg on 30. aprill.
Kaotajad mängivad välja kõik kohad. Toimub samuti play-off süsteemis üks kohtumine, kõrgemat play-offi paigutust omava meeskonna kodusaalis.
Alagrupis 12-14 koha ning nõrgima 11 koha (põhiturniiri 33-42) saavutanud meeskondadest moodustakse eraldi alagrupp, kus kohtuvad kõik ühel korral, selgitamaks välja turniiri lõppkohad 33-42. Alagrupi mänge kohamängudele kaasa ei võeta.

Finaalipäev

Finaalipäeva (Spalding divisjoni finaalkohtumine ning 3.koha kohtumine) korraldab oma kuludega AND1 Tallinna Kossuliiga.

Mängugraafik ja tulemuste kajastamine
Mängugraafikust kinnipidamine on kohustuslik. Mäng peab olema läbi viidud hiljemalt kalendris toodud päeval. Kodumeeskond on kohustatud kokkulepitud mängude info edastama korraldajatele mängugraafikusse sisestamiseks hiljemalt 2 päeva enne kohtumise toimumist aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Mängugraafikust hilisema kokkuleppe korral tuleb sellest eelnevalt teavitada Kossuliigat aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.E-mail on kaitstud spämmirobotite eest, Javascript peab olema sisse lülitatud , arvestades asjaolu, et edasilükatud mäng ei tohi segada kummagi osapoole järgmiste voorude kohtumiste toimumisaegu. Sihilikult mängugraafikuga viivitav või graafikut eirav meeskond eemaldatakse turniirilt, võistkonna osalustasu tagastamisele ei kuulu.

NB! Alates play-offi 1/8 ringist on kohustatud kodumeeskond mängu info edastama korraldajatele aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. mängugraafikusse sisestamiseks ja väljakukohtunike määramiseks hiljemalt 4 päeva enne kohtumise toimumist.

Mängu protokoll tuleb edastada skanneeritult aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.E-mail on kaitstud spämmirobotite eest, Javascript peab olema sisse lülitatud . Skanneeritud mänguprotokoll tuleb saata hiljemalt 2 päeva jooksul peale mängu toimumist. Tulemus kantakse turniiritabelisse peale mänguprotokolli saabumist. Mängijate statistika arvutatakse ja sisestatakse peale protokolli saatmist Kossuliiga korraldusmeeskonna poolt.

Mängijad
Võistkond omab õigust lisada oma meeskonda mängijaid kuni 31.01.2017, sealjuures ei tohi ühe võistkonna rivistuses olla registreeritud rohkem kui 20 mängijat. Registreeritud võistkondade koosseisud avaldatakse Kossuliiga koduleheküljel. Alates 04.10.2016 kuni 31.01.2017 lisatud mängijatele rakendatakse registreerimistasu 20 eurot mängija kohta ning lisatud mängijat tohib kohtumistes kasutada peale registreerimistasu laekumist ning Liiga poolset epostiga saadetud kinnitust. Iga mängija tohib olla registreeritud ja osaleda turniiril vaid ühes divisjonis ning ühe meeskonna koosseisus. Mängijal on õigus hooaja jooksul esitada Liigale ühe korra üleminekuavaldus ehk vahetada meeskonda, muudatused lubatud kuni 31.01.2017. Play-offis osalemiseks peab mängija olema põhiturniiril osalenud minimaalselt ühes kohtumises (alagrupimängud ja vahegrupimängud). Ühes mängus on lubatud kasutada maksimaalselt 12 mängijat. AND1 Tallinna Kossuliigas on osalemine keelatud Alexela Meistriliigas 2016/2017 registreeritud ja mängudes osalenud mängijatel.

Ballzy eliitdivisjonis tohib ühe võistkonna rivistuses olla registreeritud kuni kaks 2016/2017 Eesti MV Saku I liigas registreeritud ja/või mängudes osalenud mängijat.

Spalding divisjonis tohib ühe võistkonna rivistuses olla registreeritud kuni kaks 2016/2017 Eesti MV Saku II liigas registreeritud ja/või mängudes osalenud mängijat. Spalding divisjonis on osalemine keelatud 2016/2017 Eesti MV Saku I liigas registreeritud ja/või mängudes osalenud mängijatel.

Korraldajatel on õigus piirangut rikkunud võistkond turniirilt eemaldada, võistkonna osalustasu tagastamisele ei kuulu.

Korraldajal on õigus mängus diskvalifitseeriva vea saanud mängija või füüsilise kakluse korraldanud mängija/võistkond turniirilt eemaldada. Mängijad ei tohi kanda esemeid, mis võivad vigastada või ohustada kaasmängijaid.

Kohtunikud

Mänguvoorus koduväljaku eelist omav võistkond kindlustab mängu läbiviimiseks väljaku, tasustab sekretariaadi ja ühe väljakukohtuniku. Teisena asetatud võistkond kindlustab ja tasustab teise väljakukohtuniku. Mängudes tohib kasutada ainult Liiga kodulehel avaldatud väljakukohtunike nimistus olevaid vilemehi. Soovituslik on kasutada kohtumistes kahte lauakohtuniku. Alates play-offi 1/8 ringist määrab Kossuliiga kohtumistele väljakukohtunikud. Kõik tasud mängu teenindavatele kohtunikele tuleb tasuda enne kohtumise algust.
Kohtuniku puudumisel on vastasvõistkonnal õigus mängust keelduda ja ilma kohtunikuta võistkonnale arvestatakse kaotus 0 : 20. Prioriteediks on kohtumise toimumine. Väljakukohtuniku puudumine toob võistkonnale kaasa rahalise trahvi summas 50 eurot juhtumi kohta. Mängu läbiviimisest loobumine või kokkulepitud kohtumisele mitteilmumine, mille tulemusena märgitakse loobunud/mitteilmunud meeskonnale tabelisse kaotus 0:20, toob kaasa rahalise trahvi summas 50 eurot juhtumi kohta.

Väljak
Osalevatel meeskondadel peab olema võimalus pidada kodumänge Tallinnas, Harju maakonna piirides või Kohila ning Rapla valla territooriumil. Väljak peab olema normaalmõõtmetega, st otsajoonega paralleelselt peab olema võimalik sooritada 3-punkti viset. Elektroonilise tabloo ja 24-sekundi tabloo olemasolu on soovituslik. Kohustuslik on omada mängul vähemalt lauatablood.

Lisainfo
AND1 Tallinna Kossuliiga omab õigust muuta kehtivat turniirisüsteemi, kui turniiril osalev võistkond omab võlgnevusi korraldajate ees. Õigeaegselt tasumata turniiri osavõtumaks toob kaasa peale vastavasisulise hoiatuse saatmist automaatse eemaldamise turniirilt. Korraldajal on õigus eemaldada turniirilt kahte 0:20 skoori omav meeskond.
Kossuliiga ei vastuta turniiril mängijate tervisliku seisundi ning vigastuste eest.
Ametlik protest peab olema põhjendatud, kooskõlas käesoleva juhendi ja FIBA korvpallimäärustega ning tuleb esitada e-posti teel See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. hiljemalt 2 tööpäeva jooksul protesti aluseks oleva juhtumi toimumisest. Ametliku protesti esitamiseks tuleb tasudatagatissumma 100 eurot. Protesti rahuldamata jätmise korral tagatissumma tagastamise ei kuulu.

AND1 Tallinna Kossuliiga korraldaja lahendab kõik juhendis määratlemata küsimused ning fikseerib vajalikud muudatused eraldi juhendi bülletäänidena. Infopäringud ja täpsustused tuleb esitada kirjalikult aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. E-mail on kaitstud spämmirobotite eest, Javascript peab olema sisse lülitatud


AND1 Tallinna Kossuliiga korraldusmeeskond

Turniiri juhend kinnitatud 03.10.2016

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda