ÜLDJUHEND 2018 - 2019

Üldsätted
Tallinna Kossuliiga (edaspidi „Liiga“) eesmärgiks on osalevate meeskondade hulgast parimate väljaselgitamine. Liiga propageerib korvpallimängu kõigi poolehoidjate ja harrastajate hulgas ning loob hea võimaluse oma lemmik pallimängualaga harrastustasemel tegelemiseks nii noortele kui ka kogemustega tegijatele. Võistlused toimuvad ajavahemikul 08.10.2018 kuni 19.05.2019. 

Osalemistingimused 
Liigast võivad osa võtta kõik meeskonnad, kes vastavad üldjuhendis toodud tingimustele. Meeskonna registreerimisavaldus liigas osalemiseks tuleb esitada hiljemalt 24.09.2018. Registreerimisleht on kättesaadav Liiga kodulehel www.kossuliiga.ee Meeskonna mängijate nimistud tuleb esitada Liigale hiljemalt 01.10.2018.

Kodusaal
Osalevatel meeskondadel peab olema võimalus pidada kodumänge Tallinnas, Harju maakonna piirides või Kohila valla territooriumil. 

Turniiri ülesehitus

Liiga jaotub 2018/2019 hooajal kolme divisjoni (Ballzy Eliitdivisjon, Spalding divisjon ja C-divisjon). 

Ballzy Eliitdivisjoni ühe võistkonna rivistuses tohib osaleda kuni kaks 2018/2019 Eesti MV Saku I liigas registreeritud ning mängudes osalenud mängijat, 2018/2019 hooajal Eesti MV Alexela Meistriliigas pallivate mängijate osalemine on keelatud. Spalding divisjonis on 2017/2018 ja 2018/2019 hooajal Eesti MV Alexela Meistriliigas ja Eesti MV Saku I-liigas pallinud või pallivate mängijate osalemine keelatud. Spalding divisjonis on lisaks keelatud 2018/2019 Eesti MV Saku II liigas pallivate mängijate osalemine. C-divisjonis on 2017/2018 ja 2018/2019 hooajal Eesti MV Alexela Meistriliigas, Eesti MV Saku I-liigas ja Eesti MV Saku II-liigas pallivate mängijate osalemine keelatud. 

Igasse divisjoni registreeritakse meeskonnad lähtuvalt 2018/2019 Liiga hooaja lõpptulemustest,  C-divisjoni registreerimine toimub vaid korraldajapoolsete kutsete alusel.
Vabanenud kohad erinevates divisjonides täidetakse sooviavalduste alusel möödunud hooaja lõpptulemustest lähtuvalt (alates Ballzy Eliitdivisjoni 1. koht kuni Spalding divisjoni 26. koht). Kossuliiga omab õigust divisjone muuta ning välja töötada ühine turniirisüsteem vastavalt laekunud registreerimisavaldustele. Iga divisjoni play-offi mänguskeem kinnitatakse täpsema turniiri juhendiga hiljemalt 08.10.2018.

Finaalipäev
Liiga korraldab oma kuludega finaalipäeva(d), kus toimub kuni kuus kohtumist, milleks on iga divisjoni pronksimäng ning finaal. 

Osalustasud
Liiga osalustasu 2018/2019 hooajal on 495 eurot. Kossuliigas vähemalt 10 hooaega kaasa löönud võistkondadele rakendatakse soodustingimustel osalustasu, mis on 400 eurot. Meeskond, kelle koosseisus on vaid kuni 21 aastased mängijad, rakendatakse soodustingimustel osalustasu, mis on 400 eurot. Osalustasu peab olema makstud esitatud arve alusel vastavalt arvel määratud tähtajale hiljemalt 28.09.2018. 

Mängupall
Tallinna Kossuliiga 2018/2019 hooaja ametlik mängupall on Spalding TF-1000.

Auhinnad
Liiga autasustab divisjonide I – III koha saavutanud meeskondi karikate ja medalitega. Turniiri parimatele mängijate määratakse eraldi auhinnad korraldajate poolt koostatud mänguprotokollide statistika põhjal (põhiturniiri resultatiivseim mängija, enim kolmepunktiviskeid tabanud mängija ning täpseim vabavisete (min 30 üritust) sooritaja). Põhiturniir koosneb alagrupiturniirist ning vahegrupiturniirist. Eraldi valib Liiga hooaja jooksul igakuiselt Liiga parima mängumehe. Lisaks toimub Finaalipäeval eraldi viskevõistlus Liiga täpseimate kaugviskajate osavõtul.

Mängijad
Kuni 01.10.2018 registreeritud mängijatele eraldi litsentsitasud puuduvad, kusjuures ühe võistkonna rivistuses võib olla registreeritud kuni 20 mängijat. Mängijate hilisem lisamine või asendamine on lubatud kuni 31.01.2019.  Alates 02.10.2018 kuni 31.01.2019 lisatud mängijatele rakendatakse registreerimistasu 20 eurot mängija kohta ning lisatud mängijat tohib kohtumistes kasutada peale registreerimistasu laekumist ning Liiga poolset epostiga saadetud kinnitust. Iga mängija tohib olla registreeritud ja osaleda turniiri vaid ühes divisjonis ning ühe meeskonna koosseisus. Mängijal on õigus hooaja jooksul esitada Liigale ühe korra üleminekuavaldus ehk vahetada meeskonda, kõik muudatused lubatud kuni 31.01.2019. Play-offis osalemiseks peab mängija olema põhiturniiril osalenud minimaalselt ühes kohtumises (alagrupimängud ja vahegrupimängud kokku).


Mängude info

Voorudes esimesena asetatud võistkond kindlustab mängu läbiviimiseks väljaku ning tasustab sekretariaadi ja ühe väljakukohtuniku. Teisena asetatud võistkond kindlustab ja tasustab teise väljakukohtuniku. Soovituslik on kasutada kohtumistes kahte lauakohtuniku. Kõik tasud mängu teenindavatele kohtunikele tuleb tasuda enne kohtumise algust. Mängudes tohib kasutada ainult Liiga kodulehel avaldatud väljakukohtunike nimistus olevaid vilemehi. 
Finaalipäeval aset leidvate medalimängude kõik kohtunike kulud on Liiga kanda. 

Väljakukohtuniku puudumine toob võistkonnale kaasa rahalise trahvi summas 50 eurot juhtumi kohta. Mängu läbiviimisest loobumine või kokkulepitud kohtumisele mitteilmumine, mille tulemusena märgitakse loobunud/mitteilmunud meeskonnale tabelisse kaotus 0:20, toob kaasa rahalise trahvi summas 50 eurot juhtumi kohta.

Korraldaja lahendab kõik üldjuhendis määratlemata küsimused, töötab välja ja kinnitab Liiga täpse võistlusjuhendi koos mängugraafikutega peale registreerimistähtaja lõppu hiljemalt 08.10.2018.a.

Lisainfo kontakt: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.">

 

Kossuliiga andmetöötluse selgitused

Kossuliigast saavad osa võtta isikud, kes nõustuvad oma isikuandmete (ees- ja perekonnanimi, sünniaeg, pikkus) avaliku kasutamisega (sh avalikus arhiivis) võistkondade koosseisude, liiga üldtulemuste jm statistikaga seonduvalt.

Töötleme järgmisi isikuandmeid:

  1. Isiklikke andmeid, nt eesnimi, perekonnanimi, sünniaeg, pikkus
  2. Kontaktandmeid, telefoninumber, e-posti aadress

Igal isikul on õigus oma isikuandmete kaitsele ja seetõttu suhtume Teie isikuandmetesse hoolsalt ja anname endast parima, et Teie isikuandmeid oleksid kaitstud. Kogume ja töötleme Teie isikuandmeid seaduslikult ja eesmärgipäraselt, ning kogume ainult asjakohaseid ja vajalikke isikuandmeid (minimaalsuse põhimõte).