Uudised

Muudatused 2017/2018 hooajaks

Tallinna Kossuliiga moodustab 2017/2018 hooajaks taas kolm erineva mängutasemega divisjoni.
Kõrgeimas, mullu Ballzy eliitdivisjoni nime kandnud divisjonis muudatusi plaanis ei ole. Kaasa tohib iga tiimi koosseisus lüüa kuni kaks Eesti MV Saku I-liigas 2017/2018 osalevat mängijat, keelatud on Eesti MV Alexela Meistriliigas samal hooajal mängivate korvpallurite osalemine.
Aste madalamas Spalding divisjonis (endine B-divisjon) on eesootaval ja möödunud (2016/2017 ja 2017/2018) hooajal Eesti MV Meistriliigas ja I-liigas pallivate mängijate osalemine keelatud. Lisaks on piiratud osalemine ka jooksval hooajal 2017/2018 Eesti MV Saku II-liigas osalevatel mängijatel, kes on kõik teretulnud osalema kõrgeimas Kossuliiga Ballzy divisjonis.
Uuest hooajast taasloodav endine C-divisjon on mõeldud eelkõige väiksema mängukogemusega meeskondadadele ning sinna registreerimine toimub vaid Kossuliiga korraldajapoolsete kutsete alusel. Tagamaks sobiv ning võrdseid võimalusi pakkuv mängutase, on uues C-divisjonis piirang 2016/2017 ja 2017/2018 Eesti MV Meistriliiga, Saku I-liiga ja Saku II-liiga mängijatele.

Mängukeelud ebasportliku käitumise eest

Vastavalt Tallinna Kossuliiga juhendile on korraldajal õigus mängus diskvalifitseeriva vea saanud mängija või füüsilise kakluse korraldanud mängija/võistkond turniirilt eemaldada. Lisas on kirjas, et Tallinna Kossuliiga korraldaja lahendab kõik juhendis määratlemata küsimused. Tulenevalt 06.mail TTÜ Spordihoones finaalkohtumises aset leidnud juhtumitest ning ebasportlikust käitumisest, otsustas Kossuliiga juhatus määrata VS Cafe meeskonna mängijatele järgnevad karistused: Heigo Erm - kolme mänguline keeld; Ronald Randma - kahe mänguline keeld; Madis Purde - ühe mänguline keeld. Keeld rakendub hooajast 2017/2018 sõltumata meeskonna koosseisust, kuhu mängijad uuel hooajal kuuluvad.

16/17 finaalide põhjalik mängustatistika

Ballzy -eliitivisjoni finaal Tallinna Lennujaama SK - VC Cafe 121:90
Ballzy eliitdivisjoni pronks Haabersti SK/Kanal 12 - Estanc 93:89
Spalding divisjoni finaal A4 Kinnisvara/A4 Haldus - Ökoviimistlus/SK Raesport 63:61
Spalding divisjoni pronks A. Le Coq - Brian James Tailers 104:71

Finaalide pildigaleriid nüüd Facebookis!

AND1 Tallinna Kossuliiga 2016/2017 kõikide finaalmängude pildigaleriid on üles pandud meie Facebooki lehele. Kõik neli medalimängu + lisaks pildid viskevõistluselt. Pildistas spordifotograaf Siim Semiskar. Head vaatamist kõigile!

Täpseimaks ennustajaks osutus Rein Loor

Koos Kossuliiga finaalipäevaga selgusid ka need, kes juba sügisel liiga jõujooned kõige paremini ära tabasid, ehk siis Kossuliiga ennustusvõistluse parimad. Võitjaks osutus kaheksa punktiga Rein Loor, kes arvas õieti ära kogu Ballzy divisjoni esikolmiku ning selle, et A Le Coq jõuab Spalding divisjonis kolme parima hulka. Tõele au andes sai samaväärse tulemusega hakkama ka Margus Kluge, kuid kuna teda võib liiga korraldajana kahtlustada tulemuste enda kasuks kallutamiseks, siis kuulutame võistluse võitjaks Loori. Seitse punkti said kokku Kaisa Aatonen, Karlis Strazdin, Valmar Raigo ja Markko Arro. Tagantjärele tarkusena võib öelda, et kõige kergem oli ära arvata Ballzy divisjoni võitjat – Tallinna Lennujaama SK-d. Spalding divisjoni võitja A4 Kinnisvara/A4 Haldus suutis samal ajal õieti pakkuda vaid üks ennustaja – Helen Silts. Kõige enam segas aga ennustajate kaarte Ökoviimistlus/SK Raesport, kelle hõbemedalivõitu ei oodanud mitte keegi ning ka esikolmikusse pakuti neid vaid kolmel korral. Rein Loorile Kossuliiga poolt auhinnaks Kossuliiga logoga spordikott!

Alamkategooriaid

Lehekülg 1 / 95