Estanc ja Haabersti SK/Kanal 12 nelja parema sekka

Põhiturniiri alagrupifaasis 4 võidu kõrval koguni 7 kaotus korjanud Estanci meeskond vormistas Ballzy-eliitdivisjoni esimese suurüllatuse, kui kahe mängu kokkuvõttes alistati põhiturniiril teise paigutusega meeskond Hausers. Avamängus tegi hirmkõva alguse Hausers, kui esimese 10 minuti järgi juhiti 20:5. Estanc tuli aga mängu tagasi ja tõeline mõõn tabas Hausersit kolmandal veerandil, mis kaotati koguni 3:18. Estanc napsas avamängust 71:61 võidu, kusjuures tabati vabaviskeid väga eeskujulikult 17st 14. Võitjatele tõi 19 punkti Kristjan Penjam, Brett Nõmm lisas 13 ja Reimo Saar 11. Hausersi poolel tõi Alan Kalda 16, Oskar Tammejõe lisas 14. Korduskohtumises säras Estanci meeskonnast Brett Nõmm 25 punktiga, tüürides meeskonna 74:63 võiduni. Penjam lisas võitjatele seekord 15, kaotajates sai parimana 14 silma kirja Mario Hamburg. Teises veerandfinaalpaaris alistas põhiturniiri võitjameeskond Haabersti SK/Kanal 12 numbriliselt kindlalt 88:72 ning 89:62 Keila KK meeskonna. Mõlemas kohtumises oli üleplatsimeheks Martin Ressar – avamängus 23 silma ja korduskohtumises 22. Märkimist väärib kindlasti fakt, et Haabersti meeskond tabas mõlemas kohtumises koguni 13 kaugviset. Keila KK parim punktitooja oli Taavi Rannas, vastavalt 13 ja 18 silma. Haabersti SK/Kanal 12 kohtub poolfinaalseerias VS Cafe tiimiga.