Kristjan Evart - Eesti meister Kossuliigas

Alljärgnevalt tutvustame Kossuliiga märtsikuu parimat pallurit Kristjan Evartit.

Sünniaeg: 25.01.1990
Pikkus: 191 cm
Kaal : 90 kg
Positsioon: 2-3

Kus ja millal alustasid korvpalliga? Esimest korda läksin korvpalli trenni 32. Keskkooli ja käisin siis 4 klassis. Aasta oli ehk 2002.

 

Kes on olnud Sinu treenerid? See treenerite nimistu on väga-väga pikk. Pika aja jooksul on mängitud erinevates klubides palju. Ütleme siis nii, et kõige kauem olen mänginud Priit Vene käe all.

Millised on olnud suuremad saavutused korvpallis? Noorteklassides sai võidetud palju kulda ja siis Tartu Rockiga on ka Eesti täiskasvanute meistriks tuldud korra.

Sul on selja taga päris korralik meistriliiga kogemus, milline meistriliiga hooaeg ja meeskond sulle kõige positiivsema mälestuse jättis? Ma arvan, et 2012/2013 hooaeg kui mängisin Pärnus. Olin kolm aastat Tartus mänginud ja mitte kõige rohkem just väljakule saanud. Pärnus sain võimaluse avaneda ja seda nautisin küll.

Kuidas sattusid Lennujaama SK meeskonda, mis seltskonnaga üldse tegemist on? Kas kõik on lennundusega seotud inimesed? Sattusin sõbra Illimar Pilgi kaudu, kes seal juba mängib. Lennundusega otseselt pole sealt peaaegu keegi seotud. Seltskond on selline muhe kamp harrastussportlasi, kellel vahel meeldib palli toksida. See ongi põhiline, et punt on kihvt ja nalja saab!

Sinu üks trumpidest korvpallis on kolmepunktivise. Kas heaks viskajaks sünnitakse või tuleb selleks lihtsalt palju trenni teha? Natukene mõlemat. Heal viskajal on vaja peale pehme käe ka head vaimset poolt. See vaimne pool on võib-olla see, mille mingis ulatuses saad sünniga kaasa. Enamus saavutatakse ikka trenniga.

Millega tegeled „päris" elus? Igapäeva elus tegelen enamjaolt kahe asjaga. Olen korvpalli treener Kesklinna Korvpalliklubis ning kodus olen täiskohaga issi ja abikaasa! Treeneritööd tahan teha puhtalt missioonitundest. Hea tunne on noori suunata ja neile näidata kui kihvt spordi tegemine on.

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda