Kossuliiga meister on Tallinna Lennujaama SK

Kossuliiga 2016/2017 meistrit asusid selgitama Tallinna Lennujaama SK ning VS Cafe meeskonnad. Põhiturniiri järgselt oli Lennujaamal play-offi kolmas asetus, VS Cafe tiimil põhiturniiri järgselt viies asetus. Finaalkohtumise esimese veerandi järgi juhtis Lennujaama SK numbritega 23:19. Viisteist minutit mängitud ja Kristjan Makke kolmene viib Lennujaama 38:34 ette. Heigo Erm vastab kolmesega ja Makke omaltpoolt uuesti. Kolmsed lähevad kõigil hästi – VS poolt edukas kaugvise Sten-Erik Jantsoni poolt, Lennujaama poolt vastab Illimar Pilk. Poolajaks juhib Lennujaam koguni 57:43, olles tabanud juba 10 kolmest. Samuti juhib Lennujaama SK lauavõitlust 22:17. Enim punkte on oma kontole 20 minutiga kogunud Siim Kams (18p), Makkelt seni 12p ja Pilgult 11p. Cafe poolel Heigo Ermilt 15p ja 12p Andres Zooberilt.

25 minutit mängitud ja Lennujaama juhib juba 79:49, kõik lendu lastud kolmesed on sisuliselt sees! Seejärel katkevad nii mitmegi VC Cafe mängija närvikavad ning eeldatust varem siidutakse pesema eesotsas Heigo Ermiga. Lendavad prügikastid ja süüdi on kohtunikud. Kas süüdi on mõni kohtunike poolt nägemata jäänud intsident või mitte, jääb siis jätkuarutelu kohaks. Oleks tegu poksimatsiga visataks vist valge rätik ringi, seis on juba 100:62 ning mängida veel 10 minutit. Kuus minutit lõpuni ja skoor on juba 110:71 ning lõpus jäävad tablool põlema numbird 121:90. Tallinna Lennujaama Spordiklubi on teinud sel hooajal kuldse duubli, võideti ju sügisesed Karikavõistlused samuti! Võitjate poolelt 27 punkti + 14 lauda Siim Kamsilt, Illimar Pilk lisas 26p, Kristjan Evart 25p, Kristjan Makke 15p ning Kristo Jürisalu 10p. VS Cafe ridadest Andres Zoober 22p, Heigo Erm 18p, Sten-Erik Jantson 17p ja Maxim Tuul 13p. Lennujaama SK tabas mängus kokku 21 kolmest! Hooaja parimateks tunnistati vastavalt Kristjan Evart ja Andres Zoober.

Ballzy eliitdivisjoni pronksikohtumiseks tulid väljakule Haabersti SK/Kanal 12 ning Estanc. Estanc juhtis avaveerand järgi 22:15, kuid teisel veerandil mäng võrdsustus ning Haabersti juhtis 20 minuti järgi napi eduga 47:46. Brett Nõmm oli selleks hetkeks toonud 14 silma Estanci kasuks, Haabersti parimana oli 11 silma kirja saanud Gaspar Bibikov. Lauavõitlust domineeris selgelt Haabersti, poolajaks oli kogutud 22 vastaste 14 vastu. Kolmas veerand kulges ülimalt tasavägiselt ning viimasele 10 minutile mindi vastu 69:65 Estanci eduseisul. Viis minutit enne lõppu olid rollid juba vahetunud ning Haabersti juhtis 82:78. Kaks minutit lõpuni ja tablool viik 85:85! 48 sekundit lõpuni, Estanc eksib ühel vabaviskel ning vastased juhivad 90:89. Lõpusekundid paremini mänginud Haabersti siiski pääses vastaste survest ning võitis mängu 93:89. Pronksimeeste ülekaalukalt parim korvikütt oli 34 punktiga Gaspar Bibikov, meeskonna hooaja MVP tiitli pälvinud Jaagup Toome lisas 14 punkti + 14 lauapalli, lisaks hea mäng Timo Ilveselt 14 punkti ja 15 lauapalliga ning 12 silma tõi Rauno Tikko. Estanci poolel oli mängu resultatiivseim Brett Nõmm 27 punkti ja 10 lauapalliga. Tarmo Sikk tõi kaotajatele lisaks 18p, Mikk Sarik 14p ning Reimo Saar 12p. Estanci hooaja parimaks valiti Kristjan Penjam.