Tallinna Kossuliiga 17/18 võitja on Estanc

Tallinna Kossuliiga 17/18 meistrit ehk Ballzy eliitdivisjoni võitjat asusid selgitama meeskonnad A4 Haldus/Lahe Kinnisvara II ning Estanc. Esimesel veerandil pani Estanc kohe gaasi põhja ning võttis juhtohjad 32:15. 17 minutit mängitud ja vahe on Siim Raudla juhendatava tiimi kasuks juba 21 punkti! Asjad toimivad ning tempot ei lasta alla, poolajaks eduseis koguni 54:31. Lauavõitlus 23:17 Estanci kasuks, vabaviskeid teeniti 17, millest realiseeriti küll vaid 10. A4 Haldus patustas poolajaks koguni 10 pallikaotusega. Individuaalsete numbrite poolest oli 16 silma kirjas Kristjan Evartilt, 11 punkti Ardi Ojal.

Kui kolmandat veerandit on mängitud lisaks vaid 2 minutit on vahe juba 30 punkti. Vägisi meendub eelmise aasta finaal, kui VS Cafe sai kõva sama kõva koslepi Tallinna Lennujaama Spordiklubilt. Kusjuures hetkeseisuga tundub, et kõigis finaalipäeval peetud neljas kohtumises võidutseb madalama asetusega tiim ehk lauakohtunikest paremal pool istuv meeskond. Huvitav statistika seegi. Kolmas veerandaeg läbi ja seis on 77:49 Estanci kasuks. Neljas veerandaeg nauditi korviderohket ja heatasemelist korvpalli, kuna jõuvahekorrad olid selleks korraks selgeks tehtud. Lõpus särasid tablool 105:71 Estanci võidunumbrid. Võitjate parimana tõi Kristjan Evart 25 punkti. Tema valiti ka Estanci meeskonna hooaja parimaks mängijaks. Robert Lilleõis lisas finaalis 21 punkti + 16 lauda, Brett Nõmm tõi 14 punkti, Ardi Oja 13 ning Kristjan Penjam 10 punkti. Kaotajate parimana Romil Jermakovilt 23 punkti, A4 Halduse hooaja parim mängumees Vitali Komar lisas 14 punkti ning Reigo Päkk 11 silma.

Kossuliiga võitjameeskond Estanc mängis järgmises koosseisus: Tom Provejs, Mikk Sarik, Kristjan Penjam, Sander Kuusk, KristjanEvart (MVP), Ardi Oja, Robert Lilleõis, Kenno Kokku, Brett Nõmm, Oliver Tuus ja Henno Meidla. Treener Siim Raudla.