B-divisjoni ülevaade

B-divisjoni esimeses vahegrupis asuvad parimaid play-off kohti jahtima järgmised võistkonnad: Kiili SK, Bee Tsee, Keila KK, Saku KK, TSK Altius/Luboil.ee, TTÜ Tallinna Kolledz, Omaraha.ee ja Glamox. Parimat kaitsetööd sellest seltskonnast on seni näidanud Keila KK võistkond, kes on vastastel lasknud visata keskmiselt vaid 54,3 punkti kohtumises! Kõige rohkem on seni skoori teinud aga TSK Altius/Luboil.ee meeskond, kes on visanud keskmiselt 90,1 punkti mängust.

Vaadates tagasi B-divisjoni play-offide ajalugu, siis on äärmiselt tõenäoline, et sellest pundist tuleb otsida ka võitjat. Mullu tagasid koha poolfinaalis põhiturniiri kohad 1-4, veerandfinaalides oli siiski ka kaks üllatajat, kui kaheksa parema sekka mahtusid 25 paigutusega saanud PKRK Vahipataljon ja 22 paigutus Kiili SK. Finaali jõudsidki mullu põhiturniiri võitjana Parim Enne ja teine paigutus Lipton.
Hooaeg varem oli sisuliselt sama stsenaarium, suurim üllataja ka siis PKRK Vahipataljon, kes end kaheksa sekka välja mängis, seekord 24 paigutuselt.  Poolfinaalis kohtusid põhiturniiri 1 ja 5 paigutus ning 2 ja 3 paigutus. Finaalivõit läks tookord põhiturniiril esikoha võtnud BC Tondile Parim Enne ees. Eks näis,  kas Vahipatajon jätkab oma head seeriat ka käimasoleval hooajal, sest alagrupturniiri järgselt asutakse G-vahegrupis võitlema play-off kohtadele 17-ndast 24-ni.

Punktitoojate edetabeli liidripositsioon on 170 punktiga jagamisel Rasmus Varblase (BC Imelised) ning Rannel Rampe (Valesööt) vahel. 166 punkti on kirjas Kalmer Vinteril (Saare Teed).  Varblane juhib ka 34 tabamusega kaugvisetet edetabelit, 24 kolmest on kirjas Roland Valdekul (TTÜ TK) ning Klemet Kivisillal (Cumulus). Vabavisete edetabeli hetkeliider 88,9% täpsusega Rasmus Tõnuri (Hans & Sõbrad), järgneb Indrek Kelement (Glamox) 87,0 % täpsusega ning Marek Viik (Swedbank) 85% tabavusega. Põhiturniiri järgse (alagrupp + vahegrupp) auhinna saamiseks tuleb aga teenida vähemalt 30 vabaviset ning hetkeseisuga on selle järgi parim mees vabaviskejoonel hoopis Einar Ratnik (TTÜ TK), kes on tabanud 33 viset 39 üritusest ehk 84,6%! Veel on aga võimalus kõigil oma sihik paika sättida, sest vahegrupimängud lõppevad 16.veebruaril.

Surmagrupis ehk H-vahegrupis pääsevad play-off mängudele vaid kaks paremat meeskonda. Ülejäänud kuus tiimi selgitavad välja viimase B-divisjoni püsimajääja. Viis viimast langevad aga uueks hooajaks C-divisjoni. Madistama hakkavad selles vahegrupis Sõprade Klubi RTK 22.15, Aastra/Esecom, Swedbank, KLF-ERI, Hans ja Sõbrad, SK VIVASport, Gamestar.ee ning Cumulus.

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda