Kossuliiga võitja on Ruukki Eesti/TTK

Tallinna Kossuliiga finaalipäev toimus pühapäeval 29. aprillil Pirita Majandusgümnaasiumis.

Finaalmäng algas Ruukki Eesti/TTK selge diktreerimisega, kuid Kopernics suutis peale esimest ehmatust siiski visalt vastu hakata. Poolajaks juhtis Ruukki Eesti/TTK 48:39. Neljanda veerandaja alguses suutis Kopernics mängu maa-ala kaitsega tasakaalustada ning minna kohtumist isegi juhtima 77:72, kuid sellega ka nende jõud rauges.

Finaalmäng algas Ruukki Eesti/TTK selge diktreerimisega, kuid Kopernics suutis peale esimest ehmatust siiski visalt vastu hakata. Poolajaks juhtis Ruukki Eesti/TTK 48:39. Neljanda veerandaja alguses suutis Kopernics mängu maa-ala kaitsega tasakaalustada ning minna kohtumist isegi juhtima 77:72, kuid sellega ka nende jõud rauges. Ruukki Eesti/TTK selge ülekaal lauavõitluses 46:28 ning kindel mäng viimaselt minutitel tõi neile võidu 96:90. Mängu lõpetas lõpusireeni kõlades efektse 3-punkti viskega poolelt väljakult Tarmo Mering, kellelt kohtumise resultatiivseimana kokku 32 punkti. Kaotajate poolelt lisas hooaja väärtuslikumaks mängijaks tunnistatud Mihkel Kivisild 22 punkti.  Võitjate skooritegemine jaotus võrdsemalt Ergo Pikas ja Maario Suits 19 punkti, Rain Randmaa 18 punkti. Ruukki Eesti/TTK hooaja parimaks tunnistati Marek Aun. Kõik hooaja parimad mängijad said Kossuliiga poolt ka autasustatud. Kohtumist vilistasid Jens Vendel ja Indrek Kelement.

Kolmanda koha kohtumises olid vastamisi Profielekter ja HenertEhitus. Kohtumise esimene poolaeg kulges Profielektri juhtimisel ning vaheajale minnes oli eduseis 12 punktiline 47:35. Kolmandal veerandajal alguses suutis HenertEhitus teha spurdi ning mäng tasakaalustus. Profilelekri poolelt hoidsid mängu üleval Andrus Eesmaa ja Neeme Alamöldi 3-punkti visked, HenertEhituse poolel särasid Tauri Raja ja Bruno Lill. Mängu lõpuminutid kulgesid äärmisel pingeliselt, andes mõlemale võistkonnale võimalusi mäng enda kasuks pöörata. Võidu võttis lõpuks siiski Profielekter skooriga 95:91 ning pronksmedalid kuulusid neile. Võitjate poolelt oli resultatiivsemad Eesmaa 33 punktiga ning Alamöldi 29 punktiga. Kossuliiga poolt läks eriauhind Neeme Alamöldrile, kes nimetati Profielektri võistkonna hooaja väärtuslikeimaks mängijaks. Kaotajate poolelt tegid kõige rohkem skoori Tauri Raja 36 punktiga, Bruno Lill lisas 29 punkti. Kohtumist vilistasid Rein Tammik ja Maxim Tuul.

Mängude detailne statistika on kättesaadav Kossuliiga koduleheküljel www.kossuliiga.ee . Tallinna Kossuliiga tänab finaalipäeva toetajaid (Stigmar - BADEN, Miterassa - SONY ja Krediidipank) ja kõiki osalejaid ning loodame järgmisel hooajal pakkuda osalejatele ja kaasaelajatele veelgi rohkem põnevaid mänge. Kohtumiseni sügisel!

Tallinna Kossuliiga
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.